SETH ROLAND MARTIN (1886-1925). "Karlbergs slott", etsning, signerad.
689584. SETH ROLAND MARTIN (1886-1925). "Karlbergs slott", etsning, signerad.
Totalmått inklusive ram 46 x 58,5 cm.
Seth Roland Martin, svensk målare, grafiker och tecknare, född 1886 i Gävle, död 1925 i Stockholm.
Kungliga krigsskolans hederspris 1946/47.
Plakett i silver monterad på ram.