BYRÅ, rokokostil, sent 1900-tal.

68634. BYRÅ, rokokostil, sent 1900-tal.

Fanerad i valnöt, jakaranda och rosenträ. Rikt dekorerad med handtag, beslag och maskaroner i mässing. Stenskiva. Längd 121, bredd 60, höjd 90 cm.

Bruksslitage, skivan med smärre skador på undersidans kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 228