VÄRMELYKTA, 1900-talets början.

680522. VÄRMELYKTA, 1900-talets början.

Bemålad plåt och glas. Diameter 36 cm, höjd 61 cm.

Proveniens: Strängnäs museums föremålssamling, Sundby.

Bucklor, färgbortfall, ej funktionstestad. Delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 366