Monogramcanvas med reglerbart axelband och detaljer i brunt skinn samt gulmetall. Reglerbara axelband. Två fack. Stämpelmärkt: "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Längd 21 cm, bredd 8 cm, höjd 18 cm.
Bruksslitage, smärre repor och fläckar.