SMÖRKÄRNA, Vågar ,Kaffekvarn, 1800-1900-tal.

67869. SMÖRKÄRNA, Vågar ,Kaffekvarn, 1800-1900-tal.

Bandförsett laggkärl, höjd 85 cm.2 st hushållsvågar 1930-tal,en utan vågskålar.Väggkaffekvarn med porslinsbehållare.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 113