HEIN HOPPMANN. Italiensk scen.

675894. HEIN HOPPMANN. Italiensk scen.

Hein Hoppmann (30.03.1901 Rheinberg - 18.08.1982?); olja på målningsplåt, daterad omkring 1950, signerad nere till höger, magnifik gyllene ram. Mått ca. Ram 97 x 82 x 7 cm, målning 75 x 60 cm.

Smärre ålderstecken, ram ovan med färgflis.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 7 530