SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

67522. SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

Oval form på fot. Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Längd 28 cm.

Nagg samt glasyrspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg samt glasyrspricka.

Antal besök: 551