Vas, signerad Yngve Blixt, med äggskalsglasyr, höjd 14,5 cm. Skål, signerad Henning Nielsen och daterad 1973, med oxblodsglasyr, diameter 23 cm.
Skål med 2 naggar.
Skål med 2 naggar.