VAS OCH SKÅL, HÖGANÄS. Stengods.

673265. VAS OCH SKÅL, HÖGANÄS. Stengods.

Vas, signerad Yngve Blixt, med äggskalsglasyr, höjd 14,5 cm. Skål, signerad Henning Nielsen och daterad 1973, med oxblodsglasyr, diameter 23 cm.

Skål med 2 naggar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål med 2 naggar.

Antal besök: 529