MATSALSGRUPP, 5 delar, Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, brännmärkt, 1900-talets andra hälft.

671389. MATSALSGRUPP, 5 delar, Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, brännmärkt, 1900-talets andra hälft.

Stolar märkta Åfors Möbelfabrik design Carl Malmsten.
1 st cirkulärt matsalsbord, höjd 74 cm, diameter 115 cm.
4 st stolar med fast stoppad sits, sitthöjd 42 cm.

Synlig spricka på sarg (Bordet). Fläckar, skrapmärken och tejprester, ett mindre jack i bordsskivan.
Bruks/åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruks/åldersslitage.

Antal besök: 887