URNA samt LOCKBOJAN, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

67137. URNA samt LOCKBOJAN, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

Urna med dekor i polykroma emaljfärger. Lockbojanen med dekor i underglasyrblått. Höjd 16 cm resp 27 cm.

Mindre slitage samt urnan med mindre glasyrspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 814