MATSERVIS, porslin, "Hagtorn" Gustavsberg.

66896. MATSERVIS, porslin, "Hagtorn" Gustavsberg.

12 flata tallrikar, dia 24 cm.
10 assietter, dia 19 cm.
11 assietter, dia 16 cm.
12 djupa tallrikar, dia 24 cm.
Totalt 11 uppläggningsfat/skålar, längd 23 - 37 cm.
2 st terriner med lock, längd 29 - 33 cm.
Såsskål.
Kanna, höjd ca 21 cm.

Kraftigt slitage, krackelyrer, missfärgningar, sprickor, lagningar och nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 assietter, dia 19 cm.
11 assietter, dia 16 cm.
Såsskål.
Kanna, höjd ca 21 cm.

Antal besök: 1 541