668452. HERRARMBANDSUR, Omega, Officer, manuell, 1940-tal.
Diameter ca 30 mm.
Urverk märkt Omega, Swiss, 15 jewels.
Serienummer 9596303.
Fungerande vid katalogisering, ej funktionsgaranti, krona troligtvis utbytt, repor på glas, monogram samt datum på boettlock.