Ägglåda trä, "Äggcentralen Växjö" höjd 41, längd 70, bredd 30 cm.
Ägglåda trä höjd 37, längd 34,5, bredd 31 cm.
2 baktråg 72 x 59 cm, 83 x 48 cm.
Korg 81 x 52 cm.
Slitage, skador.
Korg 81 x 52 cm.
Slitage, skador.