1 st oidentifierat mynt, troligen 16/1700-tal.
1 st 1 Schilling Courant, Joseph II, KM# 456.
1 st Minnesmynt, Kronprinz Frederik of Danmark, 3 juni 1843.
1 st Spelpenning, Fugax Fortuna, "Den som har lycka behöver intet :::::::
1 st Hänge, omgjort från mynt, Oscar II konung af Sverige & Norge.
1 st 10 pfenning, Pollett, Kriegsgeld (Nödmynt), 1918.
Slitage, cirkulerade, 3 st utan plast/pappfodral.