PAUL MORRO. Magnifik stilleben.

666493. PAUL MORRO. Magnifik stilleben.

Paul Morro alias Ingfried Henze (03.06.1925 Leipzig - 11.06.2013 Bavaria); olja på duk, daterad omkring 1960, signerad nedre höger, gammalguldram. Mått ca. Ram 75 x 85 cm, tavla 60 x 70 cm.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

HannoVerum
Antal besök: 5 754