666395. DIVERSE, 8 delar, keramik, teak, bla Mari Simmulson, Edward Lindahl, Digsmed, 1900-talets andra hälft.
Bordsgrill, teak, Digsmed, Danmark, höjd 13.
Kanna, Koka Brun, Hertha Bengtsson, Rörstrand, höjd 19.
Fat, längd 30.
Fat, Upsala Ekeby, diameter 18.
Skål, Ming, Gustavsberg, höjd 9, diameter 19.
Kanna, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, höjd 15.
Krus, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, höjd 11.
Uggla, Edward Lindahl, Gustavsberg, höjd 5 cm.
Mindre slitage.