KOPPARFÖREMÅL, 6 st samt, MORTLAR, 2 st, mässing, 1800/1900-tal.

664766. KOPPARFÖREMÅL, 6 st samt, MORTLAR, 2 st, mässing, 1800/1900-tal.

3 kolboxar höjd handtag 26, 27 och 40 cm.
Vedkorg 40 cm.
2 krukor 14 och 28 cm.
Vattenkärl 53 cm.
2 mortlar varav 1 Ekbergs 9,5 cm med varsin stöt.

Repor, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vedkorg 40 cm.
2 krukor 14 och 28 cm.
Vattenkärl 53 cm.

Repor, bucklor.

Antal besök: 317