3 kolboxar höjd handtag 26, 27 och 40 cm. Vedkorg 40 cm. 2 krukor 14 och 28 cm. Vattenkärl 53 cm. 2 mortlar varav 1 Ekbergs 9,5 cm med varsin stöt.
Repor, bucklor.