661724. GOLVHYLLA, 2 sektioner, teak/metall, string-modell liknande "2-Punkt", 1900-talets andra hälft.
Bestående av 10 hyllor/hyllplan med 3 gavlar.
3 st Gavlar: Höjd 181 cm.
Skåpsdel: Längd 78 cm, bredd 30 cm, höjd 42 cm.
2 st Bredare hyllplan, längd 78 cm, bredd 30 cm.
4 st Mindre hyllplan, längd 78 cm, bredd 20 cm.
Skrivbordsdel med sidogavlar: längd 78 cm, bredd 45 cm.
Slitage.