66053. SPEGELSKÄNK, nyrokoko, 1800-talets slut.
Enligt uppgift snickare M.V. Björkgren, Luntmakargatan 46, Stockholm.
Nyckel finns. Längd 152, bredd 60, tot ca 215 höjd cm.
Stötstador på skiva. Spricka på överdel. Slitage, fanerskador/avslag. Fläckar på spegelglas.