YTTERFODER, stengods, Upsala-Ekeby, Gefle.

658775. YTTERFODER, stengods, Upsala-Ekeby, Gefle.

Ytterfoder med dekor av papegoja i relief.
Höjd 18 cm, diameter 24 cm.
Märkt Upsala_Ekeby Gefle Made in Sweden 253, 16.
S-modell, tillverkades 1924-57.

Bruksslitage.
Smärre krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18 cm, diameter 24 cm.

Bruksslitage.
Smärre krackelyr.

Antal besök: 655