65475. VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets senare hälft.
Fanerat i mahogny m.fl träslag och rikt dekorerat med bronser. Rundad glasad front. Inrede med belysning och två hyllplan i glas. Längd 72, bredd 36, höjd 143 cm.