Folio i förlagets grå linneband med svart text. Med illustrerat skyddsomslag samt transparent originalomslag. Boston Book And Art Shop, 1969. Volym 3 av The Lithographs of Chagall 1962-1968 med katalog och text av Fernand Mourlot och Charles Sorlier samt med 2 originallitografier; skyddsomslaget och en frontespis. Därutöver ca. 180 reproduktioner i färg och s/v. Engelsk text. 179 sid. , (III).