PARTI BÖCKER, 6 st, Historia och historisk skönlitteratur, Magnus Jacob Crusenstolpe, bland annat "Karakteristiker, ur samtidas förtroliga bref och anteckningar", svenska, 1800-tal.

65284. PARTI BÖCKER, 6 st, Historia och historisk skönlitteratur, Magnus Jacob Crusenstolpe, bland annat "Karakteristiker, ur samtidas förtroliga bref och anteckningar", svenska, 1800-tal.

"Karakteristiker, ur samtidas förtroliga bref och anteckningar", M.J. Crusenstolpe, tryckt hos J.L. Brudin, Stockholm, 1800-tal. Bokens mått 18 12 cm.
"Bigtfadren", M.J. Crusenstolpe, tryckt hos L.J. Hjerta, Stockholm, 1842. Bokens mått ca 10,5 17,5 cm.
"Tvenne äktenskap", M.J. Crusenstolpe, tryckt hos N.H. Thomson, Stockholm, 1847. Bokens mått 15 x 11 cm.
"1720, 1772, 1809", M.J. Cusenstolpe, Stockholm, 1836. Bokens mått ca 17,5 10,5 cm.
"Vidräkning och reform - Betraktelser i fängelset af en svensk statsfånge", M.J. Crusenstolpe, tryckt hos L.J. Hjerta, Stockholm, 1839. Bokens mått 18 x 11,5 cm.
"Historiska personligheter. Carl XIII och Hedvig Elisabeth Charlotta", M.J. Crusenstolpe, tryckt hos PH. MAASS' Förlag, Stockholm, 1861. Bokens mått 20,5 x 14,5 cm.

Slitage, skador. Ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 743