PORSLINSFÖREMÅL, 11 st, Kina, 1800- och 1900-tal.

652837. PORSLINSFÖREMÅL, 11 st, Kina, 1800- och 1900-tal.

Mestadels Kanton. Tallrikar, fat, kanna, vas samt miniatyrvaser. Längd 18-30 cm. Kanna, höjd 16 cm. Vaser, höjd 8-20 cm.

Nagg samt hårsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg samt hårsprickor.

Antal besök: 363