647860. KOPPARFÖREMÅL, 5 delar, 1800-/1900-tal.
Tekanna märk, ABKBF KUNGSÖR - 2. Höjd ca 18 cm.
Kastrull med lock. Diameter ca 28. Höjd ca 20.
Gryta med handtag. Diameter ca 13. Totalhöjd ca 30 cm.
Form. Diameter ca 32 cm.
Vattenflaska. Höjd ca 27 cm.
Bruksslitage, repor och märken. Bucklor. Sprickor i grytan. Lösa handtag.
Form. Diameter ca 32 cm.
Vattenflaska. Höjd ca 27 cm.