647546. SOFFA "Kuba", Bertil Fridhagen, Bröderna Andersson, Ekenäs, 1900-talets mitt.
3-sits, dynor i grön textil.
Längd ca 182 cm
Sitthöjd ca 38 cm.
Bruksslitage, stötmärken, fläckar. Dynor med torr stoppning, smärre skador på klädsel. En underliggande gummilist med lagning.