LJUSSTAKAR, 1 par samt FAT, silver, 1900-tal.

64600. LJUSSTAKAR, 1 par samt FAT, silver, 1900-tal.

Ljusstakarna stämplade Markströms Guldsmeds AB K G, Uppsala, 1963, höjd 16 cm.
Fatet med bottenplatta av trä, stämplat Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm,1945, diameter 12 cm.

Ljusstakar med fylld fot, slitage.
Fatets bottenplatta med skador, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 034