BRUNO MATHSSON. "Jetson", fåtölj, DUX, 1900-talets andra hälft.

644641. BRUNO MATHSSON. "Jetson", fåtölj, DUX, 1900-talets andra hälft.

Med svart skinnklädsel samt kromad benställning.
Rygghöjd 98 cm.
Sitthöjd 40 cm.
Sittdjup 44 cm.
Bredd 63 cm.

Bruksslitage, skinnklädsel med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 98 cm.
Sitthöjd 40 cm.
Sittdjup 44 cm.
Bredd 63 cm.

Antal besök: 1 194