643159. MATSALSGRUPP, ek, barockstil, 1900-tal.
Bord, 2 karmstolar, 6 stolar samt 3 iläggsskivor
Bordets längd 149, bredd 110, höjd 79 cm, 2 iläggsskivor bredd 29, en iläggsskiva bredd 19 cm.
2 knoppar saknas, slitage på klädseln, fläckar på bordsskivan samt fanerskador i delningssprickan.