VASER, SKÅLAR, mm, glas, 12 delar, Mona Morales, Bertil Vallien, Göran Wärff.

642679. VASER, SKÅLAR, mm, glas, 12 delar, Mona Morales, Bertil Vallien, Göran Wärff.

Vas, Bertil Vallien, signerad Boda B Vallien 42663. Höjd 10.
Skål, Bertil Vallien, signerad Boda B Vallien 57823. Höjd 7,5 diameter 11,5.
Skål/askfat, Sigurd Persson, signerad Kosta 76710 SIGP. Diameter 9,5.
Cigarettändare, signerad Kosta 97130. Höjd 8.
Brevpress/skulptur med fågeldekor. Diameter 9.
Grisar, 3 st, Mona Morales, Kosta, varav 2 st signerade. Höjd 4-5.
Ljusstakar, ett par, Göran Wärff, en signerad Kosta 67045 Wärff. Höjd 9,5.
Vas, signerad Kosta 44334. Höjd 11.
Vas, signerad Kosta 47409. Höjd 10,5 cm.

Askfat med stötmärke. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 435