PORSLINSFÖREMÅL, 17 delar, bl a Rörstrand, 1900-tal.

641112. PORSLINSFÖREMÅL, 17 delar, bl a Rörstrand, 1900-tal.

12 assietter. Diameter 19 cm.
4 skålar varav två på fot. Höjd 7 - 14 cm.
1 fat. Diameter 28 cm.
Delvis dekor av blommor.

Ytslitage, repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter. Diameter 19 cm.
1 fat. Diameter 28 cm.
Delvis dekor av blommor.

Ytslitage, repor och märken.

Antal besök: 139