MALMKLOCKA, LYKTA, PARAPLYSTÄLL, RADIO, SKATELÖVSLJUSSTAKE, MÄRKTAVLA.

640581. MALMKLOCKA, LYKTA, PARAPLYSTÄLL, RADIO, SKATELÖVSLJUSSTAKE, MÄRKTAVLA.

Parasplyställ metall och glas höjd 62 cm.
Lykta metall och glas höjd exklusive handtag 41 cm.
2 st 3-fotställningar smide höjd 12 och 17 cm.
Gryta, kolbox koppar höjd 17 och 19 cm.
Kaffekittel mässing höjd 12 cm.
Mortel järn höjd 12 cm.
2 fårsaxar och 2 tänger.
Malmklocka höjd 16 cm.
Tennljusstake 16 cm.
Dryckeshorn 17 cm.
Koskälla 10 cm.
2 pinglor mässing 6 och 16 cm.
Tomte snidat trä 9 cm.
Gubbe och gumma snidat trä, signerade Gunnarsson -42, 16 och 18 cm.
20 kaffeskedar samt 3 tårtspadar nysilver och mässing.
Emaljerad potta Kockums diameter 20 cm.
Skatelövsljusstake höjd 41, bredd 71 cm.
Nybroljusstake, Klintås höjd 30 cm.
Radio Svenska Radioakjtiebolaget Stockholm höjd 26, bredd 28,5 cm.
Broderad märktavla höjd 32, bredd 28 cm.
2 akvareller signerade R Buix 16 x 11 cm.
2 teckningar/pasteller 14 x 19,5 cm.

Stöt till mortel halv, smärre skador radio och Nybroljusstake, färger fällt på märktavla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mortel järn höjd 12 cm.
2 fårsaxar och 2 tänger.
Malmklocka höjd 16 cm.
Tennljusstake 16 cm.
Dryckeshorn 17 cm.
Koskälla 10 cm.
Tomte snidat trä 9 cm.

Antal besök: 986