Krus 3L Wallåkra höjd 20,5 cm.
Krus 6L Höganäs 24 cm.
Skål Höganäs höjd 10,5, diameter 19,5 cm.
Skål Hasle Danmark diameter 31 cm.
3 kannor höjd 15, 20 och 22,5 cm.
Ljuslykta Solsieg 18 cm.
Bordslampa Linnéa Småland 16,5 cm.
Tavla med ugglor Chald 10 x 9,5 cm.
Bruksslitage, lampa med nagg undertill.
Krus 6L Höganäs 24 cm.
Ljuslykta Solsieg 18 cm.