VASER, LAMPA m m, 10 delar, glas och porslin, John Orvar Lake Ekenäs, Raija Ousikkinen.

636278. VASER, LAMPA m m, 10 delar, glas och porslin, John Orvar Lake Ekenäs, Raija Ousikkinen.

4 vaser glas varav 3 signerade John Orvar Lake Ekenäs höjd 7, 10 och 11 cm.
Bricka porslin "Emilia" Raija Ousikkinen Arabia 22 x 23 cm.
Skål porslin Björn Winblad Nymölle diameter 11 cm.
Ett par vaser glas höjd 23 cm.
Bordslampa glas höjd 27 cm.
Orange och guldfärgad glasdetalj höjd 12,5 cm.
Smörhund av glas.

Litet nagg undersida av Björn Winblad-skål. Bordslampa fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bordslampa glas höjd 27 cm.
Smörhund av glas.

Antal besök: 1 010