ASSIETTER, ÅTTA ST.

632023. ASSIETTER, ÅTTA ST.

Porslin. Motiv av målade landskapsmotiv i sepia. Förgylld kant. KPM Berlin(Königliche Porzellan-Manufaktur). 1800-talets första hälft. Diameter 17 cm. Slitage, två med nagg/Wear, two with chips. .

Eventuella fel eller brister finns redovisade i beskrivningen ovan.

Gör en kostnadsfri värdering!
632023. ASSIETTER, ÅTTA ST.

Antal besök: 501