FÖREMÅL 4 ST 18/1900-tal.

630657. FÖREMÅL 4 ST 18/1900-tal.

Balansvågar, 2 st. 1900-talets första fjärdedel. Höjd 29,5 och 37 cm. Märkduk, korsstygnsbrodyr i ram. Daterad 1831, signerad EB EB. 24,5x29,5 cm. samt kastrull, koppar med fräcklad dekor och lock med inbyggd sil. 1800-talets sista fjärdedel.

Vågar med slitage, delar saknas. Märkduk ej examinerad ur ram. Synliga skador. Kastrull med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 335