SERVISDELAR, 39 delar, porslin, Upsala-Ekeby, Gefle samt Rörstrand, 1900-tal.

628049. SERVISDELAR, 39 delar, porslin, Upsala-Ekeby, Gefle samt Rörstrand, 1900-tal.

10 st assietter, "La Mer", Upsala-Ekeby, Gefle.
4 st assietter, "Virvel", Upsala-Ekeby, Gefle.
5 st tallrikar, "Virvel", Upsala-Ekeby, Gefle.
1 st assiett, "Hyacint", Gefle.
9 st skålar, "Marin", Gefle.
6 st tallrikar, "Boj", Upsala-Ekeby, Gefle.
4 st skålar/assietter, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

Bruksslitage, fläckar, naggar, ej helt genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

9 st skålar, "Marin", Gefle.

Antal besök: 2 976