VASER, 4 st samt BOJANPORSLIN och DOSA, sten med silverfattning, 1800/1900-tal.

625890. VASER, 4 st samt BOJANPORSLIN och DOSA, sten med silverfattning, 1800/1900-tal.

Dekor i underglasyrblått av figurer samt blommor. Dosan med silver fattning i form av drake. Höjd 5-14 cm.

En vas borad i botten. Slitage. Dosans lock med smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 443