8 rödvinsglas, höjd 13,5 cm. 6 vitvin, höjd 12 cm. 6 vattenglas, höjd 9 cm. 9 snaps, höjd 8 cm. 9 likör, höjd 6 cm. 11 madeira, höjd 6,5 cm.
Slitage, avlagringar, enstaka mindre nagg.