625155. SKÅP, "Calmare nyckel", brännmärkt Åfors möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Ek. Under- samt överdel med dörrpar. Två lådor. Bakomliggande hyllinredning.
Längd 116,5 cm.
Bredd 45 cm.
Höjd 175 cm.
Stötmärken, smärre fanerskador.
Bruksslitage.
Nyckel/nycklar finns.