BORDSLAMPFOT, porslin, Kina, 1900-tal.

624846. BORDSLAMPFOT, porslin, Kina, 1900-tal.

Klotformad med rak hals, tukos underglasyr med grå överglasyr föreställande drake bland pijoner, höjd ca 53,5 cm.

Slitage.Omgjord vas. Borrhål. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 603