VÄGGPLAKETT, keramik, med belysning, 1900-talets andra hälft.

623701. VÄGGPLAKETT, keramik, med belysning, 1900-talets andra hälft.

Grönmålad samt delvis förgylld, motiv av naken kvinna samt blomster.

Längd ca 35 cm.
Bredd ca 32 cm.

Slitage, förgyllningssläpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 35 cm.
Bredd ca 32 cm.

Slitage, förgyllningssläpp.

Antal besök: 412