Blåvitt krus Gustafsberg höjd 23 cm. Vas Delft 15 cm. Vas höjd 23,5 cm. Tårtfat på fot "Vieux Luxembourg", Villeroy & Boch diameter 26 cm.
Större vas med ett nagg, samt invändigt slitage.