8-kantigt matbord i rutfanerad valnöt/ek, 112 cm i diameter+invändigt monterad utdragsskiva 45 cm.Pallen 59 cm hög.
Bordet med bruksslitage och lite fanerskador i sargen.Pallen med skada i linoleum.