BORDSUR, förgylld brons, Charles X Frankrike.

619639. BORDSUR, förgylld brons, Charles X Frankrike.

Dekor av sittande kvinna med ymnighetshorn flankerad av klot med delar ur zodiaken. Urtavla med otydlig signatur Paris. Höjd 65 cm.

Attribut saknas, förgyllning med slitage. Urverk ej genomgånget.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 617