GUSTAV GURSCHNER. Bordsur i brons med nr 548/101, signerad Gurschner. Jugend ca 1900.

618273. GUSTAV GURSCHNER. Bordsur i brons med nr 548/101, signerad Gurschner. Jugend ca 1900.

Bordsur, Art Nouveau/Jugend i brons med nr 548/101.
Urverk stämplad M & Sohn Karlstein,
Höjd inklusive marmorfot 49 cm.

Urverket ej testat, nyckel saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 244