KLOCKGARNITYR, bordsur samt 2 kandelabrar ca 1900.

617962. KLOCKGARNITYR, bordsur samt 2 kandelabrar ca 1900.

Rikt ornerad och guldpatinerad mässing på sockel av grön sten. Uret märkt Bague de fiancalles (förlovningsringen).
Bredd 30 cm, höjd 52 cm.
Kandelabrar med ljuskoppar i form av rosenkalkar.
Höjd 53 cm.

Ej funktionstestad.
Skador, lagningar, delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd 30 cm, höjd 52 cm.
Höjd 53 cm.

Ej funktionstestad.

Antal besök: 602