Tvådelat. Underdel med skåpsdörrar samt två lådor. Överdel med skåpsdörrar i vitrin med bakomliggande hyllinredning. Längd 120. Bredd 45. Höjd 234 cm.
Slitage, mindre sprickor samt skador. Lås saknas.