SKÅLAR m m, 9 delar, glas, bl a "Tusen Fönster", Simon Gate, signerad.

616196. SKÅLAR m m, 9 delar, glas, bl a "Tusen Fönster", Simon Gate, signerad.

Skål Simon Gate signerad "Orrefors S o 395 - 121" höjd 12 cm.
Skål signerad "Glasskolan Kosta 88" höjd 12 cm.
Oval skål osignerad längd 37 cm.
Skål signerad "Orrefors" diameter 15 cm.
Ljuslykta stämplad "Orrefors"diameter 11 cm.
2 karaffer varav 1 signerad "Glasskolan" höjd 22 och 23 cm.
Äggkopp Kosta Boda 10 cm.
Snapsglas 29,5 cm.

Skål Glasskolan med litet nagg, propp sitter snett i karaff.

Gör en kostnadsfri värdering!

Äggkopp Kosta Boda 10 cm.
Snapsglas 29,5 cm.

Antal besök: 699