PARTI PORSLIN, (9), delar, bl.a, Gustavsberg, Rörstrand, 1900-tal.

614958. PARTI PORSLIN, (9), delar, bl.a, Gustavsberg, Rörstrand, 1900-tal.

Tvättset, Kanna, höjd 24 cm, fat, höjd 10, diameter 30 cm.
Figurin, Gustavsberg, Sven L, höjd 14 cm.
Ytterfoder, Rörstrand, 115 höjd 15, diameter 15,5 cm.
Lockurna, England, höjd 14 cm.
Krukor, ett par Royal Copenhagen, höjd 8 cm.
Vas, Wedgwood, höjd 16,5 cm.
Bojan, Japan, höjd ca 14,5 cm.

Bruksslitage.
Krackelyrer.
Bojan med skadat lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, Wedgwood, höjd 16,5 cm.

Bruksslitage.
Krackelyrer.
Bojan med skadat lock.

Antal besök: 619